5. 7. 2025   |   svátek má Den slovanských...
 

Tříbarevné řezy

Název Množství a jednotka
mouka pšeničná polohrubá 30 dkg
tuk na pečení 10 dkg
cukr 10 dkg
kakao 3 lžíce
kypřící prášek do pečiva 3/4 balíček
Zobrazit všechny ingredience

zákusek k svačině, s
Kuchyně: česká
Příprava:
Vaření:
Dana Beňaková



Postup
Nejprve si uvaříme pudink ze 1/4 litru mléka, jednoho pudinkového prášku a cca dvou lžic cukru - dáme stranou, budeme jej potřebovat do náplně.

První těsto:
30 dkg polohrubé mouky
10 dkg tuku na pečení (např. Hera)
10 dkg moučkového cukru
10 lžic studené vody
3 lžíce kakaa
3/4 prášku do pečiva

Toto těsto je dobré "uhňácat" v míse rukama, tuk necháme jen změknout, nerozpouštíme. Množství vody je orientační, záleží jak moc je či není mouka vyschlá.
Sporákový plech nebo plech s vyššími okraji si jenom vymastíme a rukou do něj hnědé těsto rovnoměrně nahrňácáme, aby nám to šlo snadněji, těsto si svrchu moučíme aby se ruce tolik nelepily - kraje můžeme i maličko zvednout.

Náplň: (dává se na syrové první těsto)
1/2 kg tvarohu (i vaničkový se může, ale pak přidám ještě lžičku solamylu, kvůli konečnému ztuhnutí)
1 vanilinový cukr
z necelého půl litru mléka uvařený pudink
podle chuti cukr
Ještě teplé toto vše rozmixujeme nebo sešleháme a nandáme, či spíše vylijeme, na první, hnědé syrové těsto

II. těsto,´vlastně třetí vrstva:
25 dkg polohrubé mouky
20 dkg moučkového cukru
1 deci oleje - přibližně
5 lžic teplé vody (také orientační, možná i víc dle požadované hustoty, těsto má být řidší, aby se dobře lilo)
1/2 prášku do pečiva
3 vejce
Vše smíchat nebo ušlehat šlehačem a nalít na tvarohovou náplň buchty. Je-li těsto řidší, těsto řidší, stačí potom jenom naklánět plech, jinak si pomůžeme stěrkou nebo lžící.

Pečeme zvolna na 200° do zčervenání až mírného nahnědnutí vrchní vrstvy.
(špejlí nepoznáte, tvaroh tuhne až po vychladnutí). Krájet můžeme ale až studené, kvůli ztuhnutí náplně, jinak se žblemtá a vytéká. Proto také se k mixování přidává ta lžička či lžíce solamylu - po zchladnutí je náplně krásně tuhá.
Po úplném vychladnutí nakrájíme - ( lépe péci den dopředu), můžeme, ale nemusíme ještě pocukrovat.





 


RECEPTY

Cizrna s krůtím masem na paprice

Postup: Krůtí nebo kuřecí maso nakrájíme na tenké nudličky. Cibuli nakrájíme najemno a... zobrazit recept

RECEPTY

Albánská polévka

Postup: Půl hlávky zelí nakrouháme nebo nakrájíme na proužky, mrkev nastrouháme a... zobrazit recept

RECEPTY

Obrácené řízky

Postup: Maso (můžeme použít vepřovou krkovičku, krůtí prsa, kuřecí řízky) nakrájíme na... zobrazit recept

RECEPTY

Špagety v omáčce z lososa

Postup: Špagety uvaříme v osolené vodě doměkka (na tři litry vody dáme 3 rovné kávové... zobrazit recept

RECEPTY

Česneková sýrová pomazánka

Postup: Vajíčka uvaříme natvrdo. Mezitím nastrouháme eidam a prolisujeme česnek. Sýr... zobrazit recept

ZAJÍMAVOSTI

Pivovar Vraník na Valašsku

Penzion Vraník – ubytování Zlín je nově zrekonstruováno a nabízí v rámci ubytování 35 lůžek v 8 pokojích a 3 apartmánech. Pokoje jsou vybaveny stylovým dřevěným nábytkem, sociálním zařízením, LCD televizí, lednicí a WIFI.... zobrazit článek

RESTAURACE

Zámek Zábřeh

Restaurant najdete pod původními renesančními klenbami, s otevřeným cihlovým...